LT   |   EN      Mano KU   |   
Ispanijos Karalystės ambasada ieško partnerystės kultūrinių iniciatyvų sklaidai  
14-06-2021

Klaipėdos universitete pirmąkart apsilankęs Ispanijos Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje José Maria Robles Fraga pasidžiaugė pažintimi ir drauge su ja atsiveriančiomis galimybėmis plėtoti ambasados kultūrines iniciatyvas ne tik sostinėje, bet ir Lietuvos uostamiestyje.

Susitikime KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pristatė Klaipėdos universitetą, jo veiklas bei siekius. Jis atkreipė ambasadoriaus dėmesį, jog vienas iš KU partnerių Europos universiteto EU-Conexus aljanse yra Valensijos katalikiškasis universitetas.

Apie ispanų kalbos ir kultūros sklaidą uostamiestyje pasakojo KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė Jūratė Derukaitė. Universitete įkurto ispaniškai kalbančiųjų klubo veiklas bei tradicijas pristatė jo prezidentas, KU dėstytojas Aleksas Kulvietis. Jis, beje, kilęs iš Kolumbijos kaip ir Ispanijos Karalystės diplomatinės tarnybos Lietuvoje vadovas.

Šiuo metu ispanų kalbos Klaipėdos universitete mokosi dviejų studijų programų studentai, kasmet iš Ispanijos studijų mainams pagal „Erasmus“ programą atvyksta apie 15 studentų. Uostamiestyje visuomenei nuolat rengiami šios kalbos mokymo kursai, kurie gana populiarūs. Būta metų, jog kursus lankė beveik 100 klaipėdiečių.

Ponas José Maria Robles Fraga pasiūlė Klaipėdos universitetui įsijungti į Ispanijoje plačiai minimos garsaus keliautojo Magelano ekspedicijos aplink pasaulį 500 metų jubiliejaus renginių programą ir priimti bei eksponuoti specialiai šiai sukakčiai parengtą parodą. Kiti metai Ispanijoje – šventojo Jokūbo metai, juos taip pat lydės įvairios kultūrinės iniciatyvos, kurias ambasada norėtų skleisti ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir Lietuvos uostamiestyje. Beje, kitais metais Lietuva ir Ispanijos Karalystė minės atkurtos Lietuvos Respublikos diplomatinių ryšių užmezgimo šimtmetį, ši proga, anot ambasadoriaus, taip pat gali tapti paskata bendradarbiauti.

Ispanijos ambasadorius pasiūlė Universitetui visokeriopą paramą pritraukiant čia dėstyti kuo daugiau ispanakalbių dėstytojų. KU rektoriui jis įteikė anglų kalba išleistą Ispanijos istoriją. Kaip suvenyrą iš Klaipėdos p. José Maria Robles Fraga išsivežė taip pat knygą – anglišką buvusių kareivinių, o dabar KU pastatų istoriją.