LT   |   EN      Mano KU   |   
Iškeisti pamoką į paskaitą jau panoro 1,5 tūkst. moksleivių
28-03-2018

Balandžio 9–13 dienomis Klaipėdos universitete jubiliejinį – dešimtąjį kartą vyks projektas moksleiviams Iškeisk pamoką į paskaitą. Trumpam tapti Klaipėdos universiteto studentu ir daugiau sužinoti apie dominančias studijų programas galės visi norintys vyresniųjų klasių moksleiviai. Na, o abiturientams tai – puiki proga „pasimatuoti“ specialybę prieš nusprendžiant, kurią studijų programą pasirinkti baigus mokyklą.

Daugiau kaip 70-ies skirtingų mokslo krypčių paskaitas skaitys Klaipėdos universiteto profesoriai, docentai, kiti savų sričių profesionalai. Moksleiviai turi galimybę rinktis iš plataus paskaitų spektro. Registracija internetu dar tęsis iki balandžio 4 d., 12 val. Į paskaitas jau yra užsiregistravę daugiau kaip 1,5 tūkst. moksleivių. Bet laisvų vietų į paskaitas Klaipėdos universitete dar yra.

Mėgstantieji aktyvią veiklą gali rinktis paskaitas apie tinklinio, krepšinio mokymą ar turistinių žygių organizavimą. Svajojantieji tapti žurnalistais gali pasipraktikuoti užsiregistravę į „Audio praktikumą“ arba „Televizijos ir radijo montažo“ paskaitas. Mėgstantieji skaičiuoti ir planuojantieji tapti inžinieriais gali save išbandyti „Teorinės mechanikos“, „Jūrų inžinerijos pagrindų“, „Laivybos organizavimo uoste“ ir kitose paskaitose, kurios vyks KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete.

Besidomintieji sveikatos mokslais atras įdomių užsiėmimų „Medicininio monitoravimo technologijų“, „Sveikatos edukologijos ir bioetikos“ paskaitose. Užkietėję istorikai ir slapta svajojantieji tapti archeologais, galės savo žinias pasitikrinti paskaitose „Piliakalniai kultūriniame kraštovaizdyje“, „Archeologijos mokslo istorija Lietuvoje“, „Jūrinė archeologija Lietuvoje“ ir kitose istorijos paskaitose, kurios vyks KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute. Tai tik keli pavyzdžiai, visą paskaitų sąrašą galite surasti internete.

Jeigu moksleiviai neturi galimybės atvykti į universitetą, mokytojai vis dar gali registruoti į laisvas paskaitas ir pakviesti universiteto dėstytoją skaityti paskaitą mokykloje. KU profesoriai ir docentai skaitys paskaitas Klaipėdos miesto ir Vakarų Lietuvos regiono mokyklose.