LT   |   EN      Mano KU   |   
Iš Ventspilio – su įvertinimais ir įkvėpimu verslui
12-03-2018

Nestokojantis ne tik ambicijų, bet ir versle reikalingų žinių bei kūrybiško požiūrio – uostamiesčio jaunimas puikiai pasirodė verslo simuliaciniame žaidime, kuris kovo 7 d. buvo organizuotas Ventspilyje (Latvija). Klaipėdos mokslo ir technologijų parko suburtą delegaciją sudarė ne vien studentai, kuriems aktualu teorinėms žinias suteikti praktinio svorio, bet ir turintieji minčių jau netolimoje ateityje kurti savo verslą.

Į tarptautiniame projekte „Pasiruošęs verslui!“ (Ready for Business/ ReforB) dalyvaujančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko kvietimą sudalyvauti latvių organizuotame renginyje atsiliepė Klaipėdos turizmo mokykla, Socialinių mokslų kolegija, prie jaunatviškai veržlios kompanijos prisijungė ir Klaipėdos universiteto atstovas.

Verslo simuliacinio žaidimo tikslas buvo išanalizuoti įvairius mažmeninės prekybos aspektus. Sudarytos mišrios komandos, pasitelkdamos strateginį mąstymą ir inovatyvias idėjas, analizavo situacijas, su kuriomis tenka dažniausiai susidurti šio rinkos segmento atstovams.

Dalyviams teko įsivaizduoti esant dideliame prekybos centre įsikūrusios arbatos parduotuvėlės savininkais, kurie priversti ieškoti optimaliausių sprendimų per patį darbų įkarštį staiga išėjus keliems darbuotojams, ar, pavyzdžiui, smarkiai pakilus patalpų nuomos kainai.

Komanda, kuriai priklausė Karolina Skurdelytė iš Klaipėdos turizmo mokyklos bei apie savo verslo kūrimą galvojantis klaipėdietis Aleksandras Fedosjevas, užėmė pirmąją vietą. Antrąja vieta džiaugėsi taip pat Klaipėdos turizmo mokyklai atstovavusi Inesa Vaičiulytė ir jos komandos draugai. Klaipėdos universiteto studentas Juozas Zakarauskas namo grįžo su trečiosios vietos diplomu. Komanda, kuriai priklausė Valerija Skačkova iš Klaipėdos turizmo mokyklos, užėmė ketvirtąją vietą. Savo verslo planų turinčiam Olegui Božko, teko ir rimta atsakomybė, ir daug erdvės atskleidžiant stipriausias asmenines savybes tapus savo komandos lyderiu.

Geriausiai renginio metu pasirodžiusia lydere buvo išrinkta 14 metų moksleivė iš Visagino. Organizatoriai atkreipė dėmesį, jog merginos apskritai dalyvavo noriai ir aktyviai – jų ir vaikinų santykis verslo simuliaciniame žaidime buvo labai panašus.

„Pasiruošęs verslui!“ renginių ciklą pratęs praktinis seminaras „Be involved“, organizuojamas kovo 22 d. Panevėžyje. Renginio metu publikai prisistatys regiono verslo lyderiai, startuoliai ir potencialūs startuoliai, patirtimi dalinsis ir verslo šiame regione ėmęsi užsienio šalių piliečiai. Seminaro dalyviai ne tik klausysis prisistatymų, bet ir mėgins generuoti galimus teigiamus bei neigiamus startuolių veiklos scenarijus tokiu būdu įsigilindami į kiekvieno iš jų specifiką bei iššūkius, su kuriais tenka susidurti.

Trumpai apie projektą. Projekto „Pasiruošęs verslui!“ tikslas – palengvinti tvarų verslumo vystymąsi Lietuvos ir Latvijos pasienio regione. Projekte jėgas sutelkia 6 partneriai iš Latvijos ir Lietuvos – mokslo, verslumo skatinimo įstaigos, su jaunimu dirbančios organizacijos. Tarp jų – ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.