LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Inžinieriaus diena Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijoje

Kovo 30 d. Klaipėdos universiteto (KU) Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto (JTGMF) Jūrų inžinerijos katedra Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijoje surengė Inžinieriaus dieną.

Į renginį susirinko daugiau kaip 300 gimnazijos mokinių, kurie klausėsi JTGMF dekanės doc. dr. Rimos Mickevičienės pristatymo. Dekanė kalbėjo apie KU struktūrą, naujausias laboratorijas, fakulteto vykdomas studijų programas. Renginyje dalyvavę dėstytojai pristatė Jūrų inžinerijos katedros bakalauro ir magistro studijų programas, tarp jų – naująją Jūrų transporto inžinerijos studijų programą su dviem specializacijomis: Jūrų transporto energetikos inžinerija; Laivų projektavimas ir statyba.

Gimnazistams paskaitas skaitė įvairių sričių universiteto dėstytojai, jie pristatė Jūrų uosto inžinerijos, Laivybos ir uosto inžinerijos, Statybos inžinerijos ir Uosto statinių studijų programas. Gimnazistai turėjo galimybę dalyvauti įvairių sričių paskaitose, kuriose buvo supažindinti su jūrų transporto inžinerijos ir informacinių technologijų inovatyvia simbioze, makroprojektavimu inžinerijoje.

Jie supažindinti ir su vizualiąja Klaipėdos uosto apžvalga, jiems papasakota apie suskystintų gamtinių dujų technologijų plėtrą Lietuvoje ir pasaulyje. Be to, skaitytos paskaitos apie šiuolaikinius laivus ir plūdriuosius robotus, transporto ir vidaus degimo variklius. Taigi gimnazistai turėjo puikią progą susipažinti su šiuolaikinės pramonės ir transporto vystymosi tendencijomis. Be minėtų paskaitų, dėstytojai ir studentai pristatė sumaniojo namo projektavimo ir statybos, taikant šiuolaikines IT technologijas, darbus.

Renginiui pasibaigus, KU atstovai ir „Aitvaro“ gimnazijos mokytojai bei mokiniai džiaugėsi įdomiomis paskaitomis, nuoširdžiai dėkojo renginio organizatoriui Jūrų inžinerijos katedros vedėjui prof. habil. dr. Sergejui Lebedevui ir renginyje dalyvavusiems dėstytojams.