LT   |   EN      Mano KU   |   
„Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklą gavo dvi KU inžinerinės krypties studijų programos
12-06-2019

„Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklais buvo apdovanotos rinkos poreikius labiausiai atitinkančios inžinerinės krypties studijų programos. Šie asociacijos „Investors Forum“ ir „Investuok Lietuvoje“ įsteigti apdovanojimai buvo įteikti tarptautinės konferencijos „Baltic Investors Forum“ metu.

Šiais metais visas dėmesys buvo skiriamas regionams, į programų peržiūrų darbo grupes įsitraukė atstovai iš daugiau nei 40 skirtingų užsienio ir vietinio kapitalo įmonių Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Iš viso buvo išdalinti 8 „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklai. Tarp laimėtojų yra penkių Lietuvos švietimo įstaigų inžinerinės krypties studijų programos: Kauno kolegijos, Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto, Klaipėdos valstybinės kolegijos bei Panevėžio kolegijos.

„Labai džiaugiamės „Investuok Lietuvoje“ darbu ir jų inicijuojamu projektu „Investors‘ Spotlight“. Per artimiausius keletą metų Continental Lietuvoje ketina įdarbinti dar 900 specialistų, todėl mums itin svarbus bendradarbiavimas su švietimo institucijomis. Toks verslo ir švietimo institucijų bendradarbiavimas naudingas abiems pusėms: rinka pasipildo tinkamą kvalifikaciją turinčiais darbuotojais ir įmonės lengviau randa tinkamus specialistus, o studentai, baigę verslo poreikiams pritaikytas programas, lengviau randa sau tinkamą darbovietę ir pradeda karjerą. Ateityje ketiname dar daugiau bendradarbiauti su švietimo institucijomis ir net pasiūlyti bendrai su universitetais ir kolegijomis sudarytų programų“, – teigia Continental Automotive Lithuania vadovas Shayan Ali.

“HELLA Lithuania”, dalyvavusios programų peržiūrose Kaune, Techinio palaikymo automatizavimo bei testavimo skyrių vadovas Arvydas Maciulevičius džiaugiasi, kad su “Investuok Lietuvoje” pagalba gerokai sparčiau vyksta mokslo bei verslo bendrų interesų įgyvendinimas.

“Tikimės, kad po kelerių metų inžinerinės specialybės bus patrauklios tiek mokymosi, tiek darbo prasme. Kartu su komanda ketiname dėti visas pastangas ir aktyviai įsitraukti į studijų programų tobulinimą, siekiant, kad jaunimas Lietuvoje galėtų tobulėti ir realizuoti save techninėse specialybėse, mokydamiesi tikslingai ir pagal modernias mokymo programas”, – teigia Arvydas Maciulevičius.

Anot „Investuok Lietuvoje“ atstovų, „Investors‘ Spotlight“ iniciatyva siekiama sustiprinti bendradarbiavimą tarp švietimo įstaigų bei verslų. Didėjant gamybos įmonių skaičiui Lietuvoje, auga ir kvalifikuotų talentų poreikis. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu užtikrinti, kad išsilavinimą gavę asmenys, turėtų rinkoje paklausių žinių ir įgūdžių. Tai pasiekti galima tobulinant studijų programas ir keičiant jas atsižvelgiant į rinkos reikalavimus.

Trys apdovanojimai pasiekė Klaipėdos aukštąsias

Klaipėdoje „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklu buvo įvertintos Klaipėdos universiteto Mechanikos inžinerijos bakalauro, Informatikos bakalauro bei Klaipėdos valstybinės kolegijos Informatikos inžinerijos profesinio bakalauro programos.

„Norėdami išlikti konkurencingi globaliame pasaulyje, mes privalome pereiti prie aukštosios pridėtinės vertės paremtos šalies ekonomikos. Tam, kad tai pasiektume, viena pagrindinių sąlygų – kokybiška švietimo sistema. Švietimo kokybei garantuoti būtina mokslo ir verslo sinergija. Norėdami, kad būsimi specialistai, kurie įsilies į darbo rinką atitiktų verslo keliamus reikalavimus ir lūkesčius, kartu turime įsitraukti į švietimo procesą ir jo kokybės užtikrinimą nuo pat pradžių. Laukiami pokyčiai įvyks jei kiekvienas pradėsime nuo savęs ir geranoriško savo indėlio siekiamam tikslui pasiekti“, – teigia Klaipėdos programų vertinime dalyvavęs UAB „Fortum Klaipėda“ direktorius Tomas Eikinas.

„ Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklu apdovanotos studijų programos

  1. Kauno kolegijos Infotronikos profesinio bakalauro programa
  2. Kauno technologijos universiteto Elektronikos inžinerijos bakalauro programa
  3. Kauno technologijos universiteto Mechatronikos bakalauro programa
  4. Kauno technologijos universiteto Panevėžio fakulteto Programuojamų automatikos sistemų bakalauro programa
  5. Klaipėdos universiteto Mechanikos inžinerijos bakalauro programa
  6. Klaipėdos universiteto Informatikos bakalauro programa
  7. Klaipėdos valstybinės kolegijos Informatikos inžinerijos profesinio bakalauro programa
  8. Panevėžio kolegijos Elektros ir automatikos įrenginių profesinio bakalauro programa