LT   |   EN      Mano KU   |   
In memoriam: Doc. dr. Albinas Stankus
11-10-2021

In memoriam

 

Doc. dr. Albinas Stankus

1942 – 2021

 

Liūdime netekę kolegos doc. dr. Albino Stankaus. Gydytojo neuropatologo, mokslininko, išradėjo, dėstytojo.

A. Stankus mokslinę veiklą pradėjo 1969 m. Dirbo Kauno medicinos instituto Širdies ir kraujagyslių fiziologijos ir patologijos mokslinio tyrimo instituto Palangos filiale, kurio mokslo-tyrimo bazę kūrė nuo pat pradžios.

2003 metais Albinas tapo vienu iš Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Biofizikos katedros įkūrėjų, bei Biofizikos studijų programos iniciatorių bei katedros vedėju. Vėliau dirbo Mechatronikos mokslo institute, Žmogaus funkcinių sistemų tyrimų grupėje, Jūros mokslų fakultete Informatikos inžinerijos katedroje, Medicinos technologijų katedroje bei Rekreacijos ir turizmo katedroje.

Be pedagoginės veiklos Albinas organizavo „Biomedicinos inžinerijos“ konferencijas Klaipėdos universitete. Taip pat buvo 4 tarptautinių patentų bendraautorius.

Daug prisidėjo prie inovacijomis grindžiamo sveikatos mokslų specialistų rengimo Klaipėdos universitete ir Lietuvoje. Buvo mokslininkas ir puikus dėstytojas, gebantis susieti ir patraukliai pateikti medicinos mokslo žinias bei praktiką šiuolaikiniam studentui ir jaunajam mokslininkui.