LT   |   EN      Mano KU   |   
Greičiausiai į universitetą Klaipėdoje – dviračiu
22-09-2017

Rugsėjo 22 d. jau aštuntą kartą Klaipėdos universiteto (KU) Studentų sąjunga ir VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ organizavo lenktynes įvairiomis transporto priemonėmis pagrindine miesto gatve: buvo bandoma atvykti autobusu, automobiliu, elektriniu automobiliu ir dviračiu. Šiais metais įveikti atstumą nuo Smiltelės gatvės iki Klaipėdos universiteto miestelio, t. y. 7 kilometrai ir 200 metrų, greičiausiai pavyko dviračiu.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Sportinės pedagogikos studentai Aidas Michinas ir Arvydas Birenis finišą pasiekė greičiausiai – universiteto aikštėje buvo po 15 minučių ir 30 sekundžių nuo starto pradžios. „Jau septintus metus užsiiminėju dviračių sportu“, – sakė A. Birenis.

A.Michinas teigė, kad mielai vyktų į universitetą dviračiu, bet nesijaučia saugus, rakindamas dviratį gatvėje. „Mano sportinis dviratis tikrai trauktų akį prirakintas gatvėje. Todėl į paskaitas važiuoju automobiliu, man taip atrodo paprasčiau“, – sakė KU Sportinės pedagogikos ketvirto kurso studentas.

Kita KU studentė, studijuojanti ekologiją, Saulė Medelytė džiaugėsi, kad šis rytas jai atnešė dvi asmenines pergales: „Didžiuojuosi savimi, kad dviračiu aplenkiau autobusą ir vaikiną.“ Pirmą kartą tokiose varžybose dalyvaujanti mergina teigė, kad į paskaitas kartais važiuoja dviračiu.

Davidas Martirosianas, trečio kurso informatikos studentas, paprastai į paskaitas važiuoja autobusu. „Šiandien pabandęs važiuoti dviračiu, pagalvojau, kad galėčiau dažniau naudotis šia transporto priemone“, – mintimis dalijosi D. Martirosianas.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, sveikindamas studentus, džiaugėsi, kad Klaipėdos miestas dar kartą įrodė, jog yra dviračių sostinė. „Mums reikia didžiuotis tuo, kad per miestą galima pervažiuoti vos per 15 minučių“, – teigė V. Grubliauskas.