LT   |   EN      Mano KU   |   
Geriausios disertacijos autorei dr. Indrei Žigeu – Prezidento sveikinimai
27-11-2019

2019 m. lapkričio 26 d. Vilniuje, Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Jo Ekscelencija Gintanas Nausėda apdovanojo geriausių 2018 metais Lietuvoje apgintų disertacijų autorius. Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos kasmet organizuojamo konkurso nugalėtoju humanitarinių ir socialinių mokslų srityje ekspertai šiais metais pripažino Klaipėdos universitete apgintą dr. Indrės Žigeu disertaciją.

Prezidentas, kuris yra šio renginio globėjas, sveikindamas laureatus pabrėžė vienijančią mokslo galią: „Simboliška, kad šiandien apdovanojame laureatus, kilusius iš įvairių Lietuvos vietovių – sostinės, Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos. Jūsų tyrimų kryptys taip pat įvairiapusės – vieni atveriate kelius ateičiai, kiti pagerbiate praeitį ir išsaugote ją būsimoms kartoms. Tačiau nesvarbu, kokie skirtingi, iš kur kilę ar kokios mokslo srities atstovai būtumėte, visų bendras tikslas vienas – pažanga Lietuvai, jos regionams ir visuomenei.“

Indrė Žigeu bakalauro, magistro ir daktaro laipsnius įgijo studijuodama ir rengdama mokslinius darbus Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute, kuriame šiuo metu dirba mokslo darbuotoja. Geriausiu iš geriausiųjų vertinimo komisija paskelbė jos 2018 m. spalio 19 d. apgintą darbą „Stiklo dirbiniai ir jų naudojimo kultūra Klaipėdoje XVI–XIX a. Baltijos jūros regiono kontekste“ (mokslinis vadovas doc. dr. Gintautas Zabiela).

Nuo 2006 m. rengiamame konkurse tai trečias kartas, kai pagrindinis apdovanojimas atitenka istorijos kryptyje apgintai disertacijai. Vienais iš geriausių darbų šiame konkurse prieš tai jau buvo paskelbti kiti du Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute parengti disertaciniai veikalai: dr. Vasilijaus Safronovo (2011) ir dr. Vytauto Jokubausko (2013). Renkant geriausias 2016 m. disertacijas, konkurso nugalėtoju prieš dvejus buvo paskelbtas dr. Raimondos Nabažaitės darbas.