LT   |   EN      Mano KU   |   
Gamtos mokslai tinka ir mergaitėms
10-04-2017

Gamtos mokslai tinka ir mergaitėms

Šiuo metu mokslo pasaulyje moterys mokslininkės sudaro tik 28 procentus, įtraukiant gamtos mokslų, inžinerijos ir technologijų, medicinos ir sveikatos mokslų bei socialinių mokslų sritis. Ar tikslieji ir gamtos mokslai tinka mergaitėms? Kokios savybės reikalingos, norint tapti mokslininke?

Praėjusį pirmadienį (balandžio 3 d.) Klaipėdos universitete (KU), Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete į šiuos klausimus atsakė ir savo patirtimi dalinosi Klaipėdos universiteto ekologijos ir aplinkotyros studijų srities trečio kurso doktorantė-jaunoji mokslininkė Donalda Karnauskaitė. Paskaitoje dalyvavo Simono Dacho progimnazijos moksleivės, kurios dalyvauja fizikos mokytojos ekspertės Virginijos Birenienės organizuojamoje ir vadovaujamoje patyriminio mokymosi programoje – „Gamtos mokslai tinka ir mergaitėms“. Šios programos tikslas – supažindinti mokines su mokslininkės karjera, moksliniu pasauliu ir ateities perspektyvomis.

KU auditorijoje paskaitos metu mergaitės galėjo pasijusti tikromis studentėmis ir išgirsti D.Karnauskaitės istoriją apie tai, kas ją paskatino tapti mokslininke, apie jos doktorantūros studijas universitete ir atliekamą mokslinę veiklą Baltijos jūros tyrimų institute Varnemiundėje, Vokietijoje (angl. The Leibniz Institute for Baltic Sea Research, Warnemünde). Doktorantė supažindino mergaites su moksliniu gyvenimu ir jo dinamika, taip pat su galimybėmis studijuoti Klaipėdos universitete. Mergaitės buvo aktyvios ir po paskaitos dalinosi savo susidomėjimu siekti mokslininkės karjeros ir teigė, kad toks darbas joms būtų įdomus.