LT   |   EN      Mano KU   |   
Fitoterapija – naujai atrasta alternatyviosios medicinos dalis
20-11-2020

KU Sveikatos mokslų fakulteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra kasmet organizuoja konferenciją, susijusią su papildomąja ir alternatyviąja sveikatos priežiūra. Šių metų konferencija buvo skirta vaistininkės, žolininkės dr. Eugenijos Šimkūnaitės 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Nors ir vyko online, renginys sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus, į jį užsiregistravo daugiau kaip 200 žmonių.

Šie, 2020 metai, Lietuvos Respublikos vyriausybės paskelbti E. Šimkūnaitės metais, todėl nuspręsta pasirinkti konferencijos temą, kuri įprasmintų daktarės darbus – Fitoterapijos galia.

Eugenija Šimkūnaitė kaip niekas kitas gerai suprato, kad natūralioje gamtoje yra visos reikalingos priemonės ir medžiagos, reikalingos gerai mūsų sveikatai sugrąžinti ir palaikyti. Apklausos įvairiose pasaulio šalyse rodo, kad daugiau nei pusė gyventojų spręsdami sveikatos problemas ar atlikdami jų prevenciją taiko alternatyvius metodus, tarp jų ir fitoterapiją.

Konferencijoje patirtimi apie vaistažolių panaudojimo galimybes dalinosi įvairiausi šios srities ekspertai: fitoterapeutė gyvenanti Airijoje Vilma Matulevičiūtė, VDU profesorė Ona Ragažinskienė, VDU doktorantas Marius Lasinskas, KU profesorė Asta Klimienė.

Alternatyviosios medicinos paslaugos viena iš sparčiausiai auganti išlaidų sveikatos priežiūrai dalis, todėl Konferencijoje SAM atstovė dr. Asta Kandratavičienė nagrinėjo aktualius PAM sveikatos priežiūros įstatymo klausimus, buvo paliestos ir kitos alternatyviosios sveikatos priežiūros sritys: ajurveda, MAURI, biblioterapija.