LT   |   EN      Mano KU   |   
FiloCafé klausia: ar iš Kalėdų liko tik abstrakcija?
19-12-2017

Gyvename laikais, kai pasauliniai prekybos centrai diktuoja Kalėdų šventimo madas, kai šventės vartotojiškoje kultūroje tampa prekybinių sandorių objektu, o tradicijos, papročiai ir archajiniai ritualai virsta paviršutiniška, subanalinta kasdienybės paįvairinimo atrakcija. Ar dirbtinė kalėdinių girliandų šviesa neužgožia tikrosios – švytinčių sielų skleidžiamos šviesos? Ar materialusis švenčių pagrindas ir yra aliuzija į siekiamą atsinaujinimą: naujas daiktas, naujas ir aš? Kokias Kalėdų pseudo prasmes sukuriame, remdamiesi  prekybos logika? O gal šios prasmės ir yra tikrosios Kalėdų prasmės? Ar galime suvokti svarbiausias Kalėdų filosofijos tiesas šiandien?

Į šiuos ir kitus klausimus bandysime atsakyti kalėdinėje FiloCafé su Klaipėdos universiteto dėstytoju, Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto dekanu, etnologu, prof. dr. Rimantu Balsiu. Diskusijoje dalyvaus kiti filosofai, mokslininkai, menininkai, kūrėjai ir studentai!

Laukiame Jūsų gruodžio 21 dieną, 17.30 valandą „Terminalo – kavos studijoje“ (Kurpių g. 7).  Susitikime prie karštos kavos ar arbatos puodelio imbieriniais sausainiais kvepiančioje aplinkoje ir turiningai praleiskime laiką su aistrą mąstyti puoselėjančiais ir skatinančiais žmonėmis!

Organizatoriai: „Mediėdros“ (šiuo metu steigiama KU „Medijų filosofijos ir kultūrinių industrijų“ studijų programos studentų, jaunųjų Klaipėdos regiono kultūrinių ir kūrybinių industrijų kūrėjų, menininkų, filosofų asociacija).