LT   |   EN      Mano KU   |   
Federacija ieško paspirties populiarinant irklavimo sportą
10-09-2021

Klaipėdos universitete šiandien apsilankęs Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) prezidentas Dainius Pavilionis savo vizito tikslu pavadino siekį stiprinti ryšius su šalies universitetais, kad fizinis aktyvumas ir sportas turėtų čia kuo daugiau šalininkų bei palaikymo.

Federacijos vadovo viltis, kad tokiu būdu irklavimo sportą atras ir daugiau jaunų žmonių. Anot jo, planuojama stiprinti ryšį ir su studentų sporto organizacijomis, kad irklavimo varžybos būtų labiau pastebimos, profesionaliau organizuojamos ir taptų patrauklesnės dalyviams. „Didžiosios Britanijos pavyzdys – Universitetams yra prestižas turėti stiprias irklavimo komandas. Kokios ten vyksta varžybos, kokios gilios jų tradicijos…“,- idėjomis dalijosi LIF vadovas. KU, pasak jo, taip pat turi geras galimybes populiarinti irklavimą, uostamiesčio irklavimo centro bazė atnaujinta ir atvira sportuoti norinčiam jaunimui.

Klaipėdos universitetas – Lietuvos irklavimo federacijos narys. Anot KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, jaunimo sportinės iniciatyvos čia palaikomos, o laisvalaikio sporto studijų programoje studijuoja ir keletas irklavimo atstovų. „Esu girdėjęs tokių minčių, jog Universitetui būtų garbė turėti stiprią aštuonviečių valčių irklavimo komandą, bet būtų labai gerai, jeigu atsirastų bent stipri dvivietė. Tačiau tam reikia ne tik noro, bet ir talentingų sportininkų“,- sakė KU vadovas. Jis pasidžiaugė, jog į Klaipėdoje vykusio 1-ojo EU-CONEXUS festivalio programą buvo įtrauktos tarpuniversitetinės irklavimo varžybos. Drakonų valtimis lenktyniavo 3 Europos universitetų komandos, o čempionų vardą pelnė Zadaro universiteto (Kroatija) atstovai.