LT   |   EN      Mano KU   |   
Eksperimentas laboratorijoje: ar užterštas vanduo, ar kokybiški kvepalai?
07-06-2019

Mokslas iš vadovėlių, ar eksperimentai laboratorijoje? Turbūt kiekvienas iš mūsų mokydamiesi svajojome, apie galimybę laboratorijose atlikti bandymus kuriant naujas medžiagas ar tyrinėjant, pavyzdžiui, vandens ar oro užterštumą. O tada ir spręsti uždavinius ar lygtis geriau sekasi, nes daug aiškesni užduotis ir tikslas.

Kad moksleiviams būtų ne tik įdomiau, suprantamiau mokytis, bet ir palengvėtų apsisprendimas, kokią profesiją rinktis, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) kartu su septyniomis aukštosiomis mokyklomis organizuoja iniciatyvą „Mokslininkai – mokykloms“. Nuo gegužės iki birželio vidurio mokslininkai kviečia mokinius į svečius arba patys planuoja apsilankyti mokyklose ir pristatyti STEAM mokslų įdomybes. Visos iniciatyvoje dalyvaujančios aukštosios mokyklos parengė skirtingas edukacines programas – iš viso daugiau nei 130. Klaipėdos universiteto mokslininkai siūlo atvykę į mokyklas pristatyti virtualias technologijas, šiuolaikinius laivus ir plaukiojančius robotus, atsinaujinančius energijos šaltinius, išmaniųjų namų valdymą. Jie taip pat mielai laukia moksleivių ir universitete ir atveria jauniesiems lankytojams savo laboratorijas.

Daugiau skaitykite: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/svietimas/eksperimentas-laboratorijoje-ar-uzterstas-vanduo-ar-kokybiski-kvepalai-233-1151642?fbclid=IwAR3B_-ZOEkASPXHrAsq5TeEH9kzulB9PPQvMw4b5IkG5oO1sXJAYo6z7lRM#_