LT   |   EN      Mano KU   |   
Diskutuota apie trečiojo Lietuvoje universitetinio medicinos centro steigimą Klaipėdoje
21-05-2021

Klaipėdos universitete šiandien lankėsi LR Sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas, Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė ir klaipėdietis parlamentaras Audrius Petrošius.

Svečiams pristatytos KU Sveikatos mokslų fakulteto galimybės, šios studijų krypties studentų rengimui tarnaujančios laboratorijos. Svečiai lankėsi ir KU Jūros tyrimų institute, Klaipėdos respublikinėje ligoninėje. Vizito tikslas – pažintinis, diskusijose pasikeista nuomonėmis apie numatomą sveikatos apsaugos sistemos įstaigų reformą Klaipėdoje bei idėją čia steigti trečiąjį Lietuvoje universitetinio lygmens medicinos centrą.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas teigia, jog pandemija akivaizdžiai parodė poreikį konsoliduoti Klaipėdos gydymo įstaigų pajėgas. „Pandemijos pamokos, Astravo grėsmė, manau, yra pakankamos priežastys galvoti apie trečiojo Lietuvoje universitetinio lygmens medicinos centro kūrimą Klaipėdoje. Turime nepamiršti ir pacientų, turime didinti paslaugų prieinamumą bei kokybę. Manau, kad konsoliduojant jėgas ir paslaugų kokybė gerėtų“,- sako prof. dr. Artūras Razbadauskas. Jo teigimu, toks centras stiprintų ir pačias sveikatos apsaugos įstaigas, ir Universitetą, suteiktų daugiau galimybių savirealizacijai pajūryje gyvenantiems medikams-mokslininkams.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės Jurgitos Sejonienės teigimu, ši idėja nėra nauja, diskusija apie tai jau vyksta tiek politikų, tiek medikų bendruomenėje. „Reforminiai dalykai, apie kuriuos ne pirmus metus kalbame, po truputį įgaus kūną. Galiu pasakyti, jog jau rengiami teisės aktų pakeitimo projektai, kurie palengvins universitetinio medicinos centro steigimą ir pačių sveikatos priežiūros paslaugų konsolidavimą“,- sakė parlamentarė. Pasak politikės, pertvarkų motyvas – efektyvesnė sveikatos priežiūros paslaugų teikimo sistema, paslaugų kokybė, patogumas gyventojams ir valdymo optimizavimas. „Jeigu kalbam apie universitetinį centrą, tai universiteto vaidmuo turi būti akivaizdus. Klausimas – Klaipėdos universitetas ar ne? Klaipėdos universitetas palieka labai gerą įspūdį. Stipraus centro“,- po apsilankymo KU kalbėjo Seimo narė.

Sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas diskusijas apie trečiojo Lietuvoje universitetinio medicinos centro steigimą pavadinimo ankstyvomis. „Tačiau kalbėti apie reformas Lietuvos sveikatos apsaugos sektoriuje tikrai visada yra laikas. Tos kalbos prasideda. Planai yra ruošiami. Manau, kad šia tema diskutuosime ir dar ne kartą. Diskusija – svarbiausia demokratinio proceso dalis, nuo to visada ir reikia pradėti“,- sakė jis.

Svečiai dalyvavo iškilmingame KU Senato posėdyje, kuriame inauguruoti KU Garbės daktarai habil. dr. I. Lukšaitė ir dr. V. Čepas.