LT   |   EN      Mano KU   |   
Diskusija „Kas yra karas?“
23-10-2018

Klaipėdos universiteto dėstytojas dr. V. Jokubauskas spalio 24 d., 18.30 val. pakviestas dalyvauti Vilniaus universiteto TSPMI rengiamoje diskusijoje „Kas yra karas?“. Joje dalyvaus ir VU TSPMI dėstytojai prof. A. Jokubaitis bei doc. D. Šlekys. 

Pastarųjų kelerių metų diskusijos apie krašto gynybą Lietuvoje rodo augantį visuomenės susidomėjimą karybos tema ir tuo pačiu stiprėjantį pilietiškumą. Rusijos veiksmai Ukrainoje, Sirijoje, NATO reakcija ir sąjungininkų pajėgų dislokavimas regione, o taip pat ir mūsų pačių politiniai sprendimai susiję su gynybos biudžetu, šauktinių grąžinimu bei kitais nacionalinio saugumo klausimais „pabudino“ visuomenę.

Žiniasklaidoje, socialinėse medijose, universitetų auditorijose ar prie šeimos pietų stalo nenutyla diskusijos apie hibridinį, informacinį karą, šauktinių reikalingumą, rusiškus „zapadus“, NATO pažadus ir įsipareigojimus. Tačiau šioje diskusijų gausoje retai galime išgirsti pašnekesių apie tai, kaip lietuviai supranta, kas yra karas, kokia yra lietuviška karo samprata?