LT   |   EN      Mano KU   |   
„Dienos be automobilio“ lenktynėse – greičiausiai miestą pervažiavo elektrinis dviratis
23-09-2021

Tarptautinės „Dienos be automobilio“ proga „Klaipėdos keleivinio transporto“ ir KU studentų sąjungos rengiamos lenktynės per miestą skirtingomis transporto priemonėmis ir šiemet nestokojo azarto. 7 val. 38 min. stotelėje prie prekybos centro „Molas“ startavę jų dalyviai 8 skirtingais būdais turėjo pasiekti finišo stotelę Klaipėdos universitete, kur juos jau sutiko miesto ir Universiteto vadovai bei gausus žurnalistų būrys.

Bemaž 8 kilometrų trasa buvo įveikta per 21 minutę. Finišo liniją pirmasis kirto elektriniu dviračiu miestą pervažiavęs klaipėdietis Igoris Popovas, tik sekundėmis nuo jo atsiliko KU studentė Karolina Jurkauskaitė, vairavusi elektromobilį, netrukus po jos finišavo ir Vytautas Petraitis, mynęs paprastą dviratį. 23-jų minučių ryto kelionei per miestą prireikė Emilijai Skirmantaitei, į tikslą skubėjusiai maršrutiniu mikroautobusu, 26-ias minutes užtruko elektriniu paspirtuku vykęs Alvydas Jokubauskas. Automobilis ir jį vairavęs Deividas Skuodas KU miestelį pasiekė po 29 minučių, autobusas su studente Urte Jonkute – po 35 minučių. Ilgiausiai trasoje užtruko bėgikas Viktor Chudnickij, bėgimo žingsniais išmatavęs miesto ilgį per 42 min.

Nors renginio organizatoriai skelbia, jog šių netradicinių lenktynių tikslas nėra rekordai, bet šiemet pripažįsta fiksavę antirekordą – sugedus ir į trasą neišvažiavus 6E ekspreso autobusui, lenktynių dalyvei teko naudotis paprastu 6A autobusu, kuris stoja kiekvienoje stotelėje. Tad šiemetinis autobuso laikas – 35 minutės – antirekordas, bet… “Klaipėdos keleivinis transportas” primena, jog viešojo transporto gedimai yra labai reti, todėl žmonės raginami išdrįsti atsisakyti kelionių nuosavais automobiliais (drauge ir taršos, ir triukšmo, ir išlaidų už kurą bei automoblių stovėjimą) ir daugiau naudotis šiuo pigiu bei patogiu keliavimo mieste būdu. Važiavusiųjų dviračiais bei elektrinėmis transporto priemonėmis pasiekti rezultatai taip pat gali būti paskata rimčiau apsvarstyti ir rinktis šias susisiekimo alternatyvas.

Lenktynininkų aštuonetas apdovanotas šį iššūkį jiems priminsiančiomis KU ir “Klaipėdos keleivinio transporto” dovanomis.