LT   |   EN      Mano KU   |   
Devyni Lietuvos universitetai pasirašė bendradarbiavimo sutartį
04-03-2019

Kovo 1 dieną, Klaipėdos universitete vyko Lietuvos akademinės bendruomenės forumas „Šiuolaikinės sveikatos tausojimo ir stiprinimo politikos integravimas į šalies sveikatos apsaugos sistemą“.

KU vykusio forumo metu, buvo pasirašyta tarpuniversitetinio bendradarbiavimo sutartis, kuria universitetai įsipareigojo aktyviai dalyvauti įgyvendinant sveikatos tausojimo ir stiprinimo politiką, remiantis moksliniais tyrimais ir studijomis teikti pasiūlymus, rekomendacijas valstybės ir kitoms suinteresuotoms institucijoms dėl Lietuvos socialinės ir ekonominės gerovės bei sveikatos plėtros. Tokia sutartis pasirašyta pirmą kartą.

Sutartį pasirašė Kauno technologijų universitetas, Klaipėdos universitetas, Lietuvos sporto universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Šiaulių universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Vilniaus universitetas.

„Akademinė bendruomenė sutarė, kad visose universitetų strategijose turi atsirasti sveika gyvensena. Turime kalbėti apie studentų, dėstytojų fizinį aktyvumą, tam turi būti pritaikyta ir aplinka, infrastruktūra“, – sakė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Tikimasi, kad 9-ių šalies universitetų vadovų pasirašyta sutartis, leis į studijų programas grąžinti fizinio aktyvumo skatinimo disciplinas ir atkreips visuomenės dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą.

„Mes atsiliekame dešimtimis kartų nuo eilinių mokyklų, kurios su 300-500 mokinių turi sporto salę, aikštyną, o mes su 1000-čiu studentų turime tokią infrastruktūrą, kaip eilinė mokykla. Tad jeigu mes strategijoje gerai išanalizuosime ką turime ir ko mums reikia tikslams pasiekti, problema, kuri šiuo metu yra viena svarbiausių, turėtų spręstis“, – sakė Vilniaus universiteto rektorius, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos pirmininkas prof. habil. dr. Artūras Žukauskas.