LT   |   EN      Mano KU   |   
Deltos akademijos studentai lauko praktikos metu tyrė Kuršių marias
17-10-2018

Rugsėjo 17–21d. Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Gamtos mokslų katedroje lankėsi studentai ir dėstytojai iš Olandijos Vlissingen’o Taikomųjų mokslų universiteto (HZ University of Applied Science, Delta Academy AJ Vlissingen’o). Čia studentai mokosi pagal programą Aquatic Ecotechnology: Delta Management). Paprastai, lauko praktikai, vyksta į vieną iš Europos universitetų, todėl džiugu, kad jau antri metai renkasi Lietuvą, būtent Klaipėdos universiteto Gamtos mokslų katedrą. Lietuvoje jie atlieka praktinę studijų modulio Vandenų kokybės ekologija (Ecological waters quality) dalį, kartu su KU III kurso biologijos bei ekologijos ir aplinkos valdymo programų studentais, kurie šį semestrą studijuoja modulį – Gamtinė lauko praktika. Praktikai vadovavo dr. Tim van Oijen, dr. Emma McAteer ir dr. Mireille Martens iš Olandijos ir gamtos katedros dėstytojos dr. Renata Pilkaitytė ir dr. Rita Jankauskienė.

Pirmą praktikos dieną praktikos dalyviai aplankė Kopgalyje įsikūrusią KU Jūros tyrimų instituto Žuvivaisos technologijų laboratoriją ir Lietuvos Jūrų muziejų–akvariumą. Lauko praktikos metu studentai rinko mėginius 10 Kuršių marių stočių (Juodkrantėje, Nidoje, Ventės rage, Drevernoje ir ties Kiaulės nugara). Marių vandens kokybę studentai vertino pagal pagrindinius vandens rodiklius: ištirpusio deguonies kiekį, fosforą ir azotą. Matuotas vandens skaidrumas, temperatūra ir druskingumas. Klaipėdos universiteto Gamtos katedros mokomosiose laboratorijose dėstytojai ir tyrėjai: prof. dr. Renata Pilkaitytė, doc. dr. Tomas Ruginis ir doc. dr. Evelina Grinienė padėjo studentams atpažinti surinktus vandens augalus ir gyvūnus. Praktikos pabaigoje lauko tyrimai apibendrinti studentų viešame darbų pristatyme. Palyginti Lietuvos ir Olandijos gamtosauginiai normatyvai, vertinant fizikinius ir cheminius bei biologinius aplinkos rodiklius. Aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės.

Studentai ne tik dirbo, bet ir turiningai praleido laiką, pažindami pamario kultūros ir gamtos vertybes. Praktikos dalyviai lankėsi Ventės rago švyturyje, Juodkrantės didžiųjų kormoranų kolonijoje, Drevernos uostelio apžvalgos bokšte, gėrėjosi Nidos kopomis.