LT   |   EN      Mano KU   |   
Daugėja norinčių stoti į magistrantūrą KU
03-07-2019

Šįmet studentai, norintys magistro laipsnio siekti Klaipėdos universitete (KU) – aktyvesni. Stojančiųjų į KU magistro laipsnio studijas pirmojo etapo pirmuoju pasirinkimu 10 proc. daugiau negu pernai.

Ypač džiuginantis Sveikatos mokslų krypties studijų pasirenkamumas. Lyginant su praėjusiais metais, norinčiųjų KU studijuoti Sveikatos mokslus skaičius – dvigubai didesnis. Šįmet pirmojo etapo pirmuoju pasirinkimu Sveikatos mokslų krypties magistro laipsnio studijas KU pasirinko 101 asmuo.

Studijų prorektorė dr. Sonata Mačiulskytė sako, kad priežastys dėl tokio išaugusio susidomėjimo Sveikatos mokslais įvairios, kadangi šios krypties studijų programos labai skirtingos. Viena iš populiarėjančių KU studijų programų – dar pakankamai nauja – tai Papildomoji ir alternatyvioji medicina.

„Norinčių studijuoti Papildomąją ir alternatyviąją mediciną skaičius nuo 2013 m., kai ši studijų programa buvo atidaryta, laipsniškai auga. Pradėjus nuo 4 studentų pirmaisiais metais, kasmet ši programa darosi vis patrauklesnė reabilitacijos bakalauro absolventams, kineziterapeutams, ergoterapeutams, kurie nuo tradicinės medicinos sampratos pereina prie alternatyviosios“, – sakė dr. S. Mačiulskytė.

Tuo tarpu, Slaugos studijų pasirenkamumo rezultatai atskleidžia KU, kaip stiprios Sveikatos mokslų specialistų rengimo bazės, identitetą.

„Slaugos studijos – fenomenalios. Staigų pasirinkusių šias studijas šuolį pastebėjome praėjusiais metais. Toks pokytis susijęs su sutrumpėjusia studijų trukme – kolegijų absolventai gali rinktis sutrumpintas studijas universitetiniam bakalauro laipsniui įgyti. Šįmet prašymų padavimas į Slaugos studijas pirmuoju numeriu išaugo dvigubai“, – pasakojo prorektorė.

Visi kurie baigė sutrumpintas studijas bakalauro laipsniui siekti ir papildomąsias studijas magistro laipsniui įgyti, turi galimybę rinktis magistrantūros studijas.

KU ženkliai išaugęs ir susidomėjimas Visuomenės sveikatos ugdymu – stojančiųjų į šią studijų programą pirmuoju pasirinkimu šįmet trigubai daugiau negu pernai. Anot KU prorektorės, toks rezultatas susijęs su išaugusiu visuomenės sveikatos specialistų poreikiu valstybinėse įstaigose.

„Tokie specialistai reikalingi jau darželiuose. Tikėtina, kad dalis stojančiųjų į magistro laipsnio Visuomenės sveikatos ugdymo  studijų programą, yra dalis tų, kuriems reikalingas persikvalifikavimas ar papildoma kvalifikacija“, – teigė prorektorė.

Didelis susidomėjimas išlikęs ir Sveikatos priežiūros vadyba. Ši studijų programa populiari nuo pat savo atsiradimo.

„Galima teigti, kad KU beveik visas šio regiono Sveikatos priežiūros įstaigas aprūpina administratoriais, vadybininkais. Ši programa unikali ir dėl savo sandaros – apjungia Vadybos ir Visuomenės sveikatos mokslus“, – pasakojo dr. S. Mačiulskytė.