LT   |   EN      Mano KU   |   
DAAD –Tarptautinė vasaros mokykla Go-East
01-02-2019

Kultūros paveldas turi visuotinę vertę tiek žmonėms, tiek jų bendruomenėms ir visuomenėms. Vis dėlto, kultūros paveldo įvairovė yra didžiulė, nuo materialaus ar nematerialaus, iki natūralaus ar antropogeninio, o gal net skaitmeninio. Kultūros paveldas yra tapatybės užtikrinimo išteklius, ypač vietos bendruomenėms. Jis gali būti įrašytas į žmonių savimonę pasąmoniniu lygmeniu arba derinamas visuomenėje. Be savo vertybių, susijusių su „iš apačios į viršų“ principo plėtojimu, jį taip pat galima įgyvendinti, vadovaujantis principu „iš viršaus į apačią“. Todėl, kultūros paveldas gali būti „norimų“ tapatybių kūrimo ir transformavimo priemonė.

Šiuo pagrindu, trys miestai – Klaipėda (buvęs Memelis), Kaliningradas (buvęs Königsbergas) ir Gdanskas (buvęs Dancigas), yra geri bendro paveldo ir konkrečių procesų dėl kultūrinio paveldo derinimo pavyzdžiai. Šių trijų miestų vystymosi keliai yra labai panašūs ir nesiskiria iki pat Pirmojo Pasaulinio karo pabaigos. Šiandien šie trys miestai priklauso trims skirtingoms šalims, kas suteikia unikalią perspektyvą kultūrinio ir bendro paveldo procesų derinimui ir vystymui.

Tikslinė grupė

Geografijos, istorijos, kultūros studijų ir miestų planavimo studijų programų studentai.

Bakalauro studentai turi būti pabaigę ne mažiau kaip keturis bakalauro studijų semestrus iki vasaros mokyklos pradžios. Kviečiami magistro studentai, studijuojantys bet kuriame semestre.

Norint dalyvauti vasaros mokykloje, nereikia jokių išankstinių specifinių žinių, tačiau studentai turi domėtis šia tema.

Kursai vedami anglų kalba.

Kurso tikslas

Pagrindinis šio modulio tikslas yra suteikti studentams galimybę tyrinėti kultūrinį paveldą ir jo apimtis Baltijos jūros regione tarp Klaipėdos ir Gdansko. Tai turėtų suteikti galimybę aptarti konkrečius požiūrius tiek į kultūros paveldą, tiek į bendrąjį paveldą. Kitas dėmesio objektas yra kultūros paveldo svarba regiono socialinės patirties įgijimui bei tapatybės formavimo procesams.

Bus diskutuojama apie pasekmes bendrai visam regionui ir atskirai kiekvienam iš trijų miestų, įskaitant rekomendacijas dėl miesto planavimo, istorinio išsaugojimo bei turizmo.

Programa