LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Bus tęsiami Medvėgalio archeologinio komplekso moksliniai tyrimai

Bus tęsiami Medvėgalio archeologinio komplekso moksliniai tyrimai

Pagal Klaipėdos universiteto ir Šilalės rajono savivaldybės 2016 m. kovo 17 d. pasirašytą sutartį Medvėgalis, kaip didžiulis beveik netyrinėtas archeologijos paminklų kompleksas, pasirinktas bendrų archeologinių praktikų vieta. Jose dalyvauja Klaipėdos universiteto studentai, Šilalės rajono savivaldybės rajono moksleiviai. Medvėgalio tyrimų projektas turi 3 tikslus: mokamąjį (jaunimo supažindinimas su šiuolaikiniais archeologiniais tyrimais), mokslinį (duomenų apie komplekso raidą surinkimas) ir paveldosauginį (komplekso sudėtinių dalių ir jų užimamų teritorijų identifikavimas).

2016 m. birželio 27 d. – liepos 9 d. buvo žvalgomos šio išskirtinio archeologinio komplekso atskiros sudėtinės dalys, tiriama paslaptingoji Medvėgalio kūlgrinda, aiškinamasi aukščiausio Žemaitijos kalno praeitis. Tyrimų metu identifikuota Medvėgalio kūlgrindos vieta (tai, kas ja buvo laikoma) bei nustatyta, kad Medvėgalio kalnas taip pat yra piliakalnis. Naudojant kalamąjį zondą ir magnetometrą Pilies kalne atlikti žvalgymai leido nustatyti sudėtingą šios pilies raidą ir parinkti vietą kitų metų tyrimams. Šiuos duomenis patvirtino prof. dr. Harry Jol iš Wisconsin-Eau Claire universiteto (JAV) atlikti piliakalnio aikštelės žvalgymai georadaru.

Š. m. birželio 19 d. – 30 d. numatomi tolesni Medvėgalio archeologinio komplekso archeologiniai tyrimai, koncentruojantis į jo centro – piliakalnio pažinimą. Šįkart kasinėjimai numatomi komplekso centrinėje dalyje – piliakalnio aikštelėje. Dviejų savaičių trukmės ekspedicijoje dalyvaus KU studentai bei Laukuvos Norberto Vėliaus ir Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijų mokiniai. Ekspedicijos vadovas KU BRIAI vyresnysis mokslo darbuotojas Istorijos ir archeologijos katedros doc. dr. Gintautas Zabiela.

Visi, norintys iš arčiau susipažinti su Medvėgalyje vykdomais tyrimais, laukiami darbo dienomis nuo 10 iki 18 val. (pietų pertrauka 14–15 val.).