LT   |   EN      Mano KU   |   
Brabander burės šventėje sujungė širdis
07-08-2017

Brabander burės šventėje sujungė širdis

Šių metų Jūros šventė buvo paminėta su trenksmu Klaipėdos universiteto studentų, absolventų bei dėstytojų. Kaip ir eilę metų, universiteto „HOK“ komanda – Klaipėdos universiteto Hidrologijos ir okeonografijos studentai, absolventai bei dėstytojai savo jėgas išbandė Drakonų valčių lenktynėse, kuriose pasiekė geriausią savo asmeninį rezultatą bei penkių šimtų metrų atstumą įveikė vos per 2:58:54.

Pakerėję publiką pozityvumu, geru nusiteikimu, Universiteto studentai netrukus įsiliejo į tarptautinės burlaivių regatos „The Tall Ships Races 2017“ gyvenimą. Baltoji burių skraistė šiemet apgaubė ne tik tūkstančius Klaipėdos miesto gyventojų ir jo svečius, o taip pat uostamiesčio universiteto studentams ir absolventams leido pasijausti tikros, jūrines tradicijas puoselėjančios šalies piliečiais.

Šiemet Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“ sulaukė išskirtinio Klaipėdos jaunimo dėmesio ir kaip niekad suvienijo kelias universiteto kartas. Liepos 30 dieną, ankstyvą rytą, Klaipėdos universiteto bendruomenė ir vėl susibūrė bendram tikslui – garbingai atstovauti „Brabander“ įgulai Smiltynėje organizuotose „The Tall Ship Races“ įgulų sportinėse varžybose. Savo jėgas „Brabander“ komanda garbingai gynė tinklinio varžybose. Nugalėję ne vieną komandą, azartiškoji „Brabander“ komanda finaliniame etape nusileido tik po trijų mačų Brazilijos „Cisne Branco“ įgulai bei užėmė antrąją vietą. Smiltynės paplūdimys ūžė nuo pergalingų šūksnių, o „Brabander“ vardą skandavo nuo Lietuvos iki Omano. Skanduotės netrukus buvo perkeltos ir į 17 val. Klaipėdos gatvėse praūžusias įgulų eitynes. Tokių emocijų Klaipėda ir jos svečiai dar nematė. Įgulos neketino sustoti ir galutiniame taške – Kruizinių laivų terminale, kur vienu ritmu „Brabander“ įgulos komanda vieną po kitos traukė dainas su „The Tall Ship Races“ svečiais iš įvairių Pasaulio kampelių. „Brabander“ komanda susilaukė dėmesio iš „We love Lithuania“ tiesioginės transliacijos reporterių, kur buvo pasveikinti bei paraginti nesustoti garsinti šio gyvenimus pakeičiančio burlaivio.

Tai burės, kurios sujungia širdis bei išmoko puoselėti kiekvieną suteiktą galimybę. Tai pažintis, kuri priverčia visam gyvenimui įsimylėti jūrą ir jūrligę. Išvykus su šiuo burlaiviu, nei vienas iš kelionės negrįžta tuo pačiu žmogumi. Tai savotiškas Lietuvos „Juodasis Perlas“, kurį išskirtiniu daro ne tik jo istorija, bet ir nepakartojama įgula. Studentai, dėstytojai, svečiai pabuvoję šiame laive, nebenori lipti į sausumą, o dažnas studentas su dideliu užsidegimu grįžta čia tiesiog pabūti, nes visada žinai, kad čia gali jaustis kaip namie.

Klaipėdos universiteto „HOK“ komanda Drakonų valčių lenktynėse. Nuotr. Tomos Dabulevičienės.
„Brabander“ komanda įgulų eisenoje. Nuotr. Ingos Dailidienės.