LT   |   EN      Mano KU   |   
Birželio 19 d. Jūros diena Jurbarke
23-05-2021

RENGINIŲ PROGRAMA

Renginiai Jurbarko dvaro parke

12.00 – 12.30 val. iškilminga istorinės laivo „Prezidentas Smetona“ vėliavos pakėlimo ceremonija vasaros estradoje. Dalyvauja Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai.

12.30 val. parodų „Lietuvos jūrų laivynui – 100“, „Su jūra mes didesni“, „Laivo kelias“ ir „Klaipėdos uosto inovacijos“ atidarymas.

12.30 – 14.00 val. edukaciniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems „Jūrininko ABC“, „Atrask galimybių jūras“, jūrinio pilietiškumo alėja „Ateities kapitonai“ bei kūrybinės dirbtuvės „Pastatyk laivę“. Išmoksite rišti jūrinius mazgus, pažinsite jūrinių signalų bei vėliavėlių reikšmes. Taip pat susipažinsite su kompaso pradžiamoksliu bei išbandysite mokomuosius laivo valdymo ir laivų krovinių planavimo simuliatorius. O mažiausieji drauge su muziejaus edukatoriais mokysis statyti kurėną.

13.00 – 15.00 val. Susitikimai ir vieši pokalbiai jūrinėmis temomis. Apie upeivius ir jūrininkus, jūrinį verslą ir pramogas, mokslą ir ekspedicijas, romantiką ir atradimus kalbėsime su istorikais, politikais, mokslininkais bei jūrininkais (renginys Jurbarko krašto muziejaus terasoje). Diskusijos vedantieji –Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė ir muziejininkas Romandas Žiubrys.

Renginiai Jurbarko vidaus vandenų uosto teritorijoje ir Nemune

12.00 – 18.00 val. amatininkų mugė ir batutų parkas.

15.00 – 15.30 val. Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestro koncertas.

15.30 val. Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos parodomosios pratybos „Žmogus už borto“ su mokomuoju laivu „LYRA“.

16.30 – 17.00 val. pramoginių laivų flotilė ir paradas Nemune ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos burlaivio „Junga LAJM“ išlydėjimas į Klaipėdą.