LT   |   EN      Mano KU   |   
Spalio 4-5 d. Tarptautinė konferencija „Visuomenės gerovė, dirbtinis intelektas ir etiniai iššūkiai“
07-12-2020

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centras (Lietuva) ir Vertybių ir filosofijos mokslinių tyrimų centras (Vašingtonas, JAV) kviečia registruotis ir dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Visuomenės gerovė, dirbtinis intelektas ir etiniai iššūkiai“, kuri NUKELIAMA (į spalio 4-5 d.) ir vyks Klaipėdos universitete, Sveikatos mokslų fakultete.

Pranešimų santraukas prašome siųsti iki 2021 m. rugsėjo 15  d.

Partneris: Vertybių ir filosofijos mokslinių tyrimų centras Vašingtonas, JAV Internetinis puslapis: www.crvp.org

Registracija: https://www.ku.lt/svmf/international-conference-wellbeing-artificial-intelligence-and-the-ethical-challenges/

Pateikta konferencijos tematika tarytum apibrėžia, kad visuomenės gerovę lemia mokslas. Tačiau, kad modernizacijos ir globalizacijos sąlygomis pasaulis būtų saugus, mokslo ir technologijų plėtra turi būti grindžiama etinėmis normomis ir principais. Šiandien mes susiduriame su milžiniškomis etinėmis problemomis, kurias kelia šiuolaikinės technologijos, ypač dirbtinis intelektas (DI). Šiuolaikinių technologijų ir DI taikymas medicinoje yra ne tik pagrįstas technikomis ir įgūdžiais, bet ir, kas dar svarbiau, žiniomis iš kognityvinės psichologijos, neurologijos, genetikos, filosofijos, kalbotyros, matematikos, logikos, komunikacijos ir t. t. Šiuolaikinių technologijų ir DI taikymas paprastai yra reglamentuojami šalies įstatymais, remiantis moksliniais duomenimis. Priimant tokius įstatymus taip pat turėtų būti atsižvelgiama į tradicijas, religiją bei kultūros paveldą. Su egzistencinių problemų sprendimu susiję tarpdisciplininiai tyrimai ir technologinė pažanga gali pakeisti žmonių požiūrį į mediciną ir sveikatos priežiūrą bei iškelti klausimus apie intervencijos į asmeninį ir viešąjį gyvenimą ribas.

Diskusijų temos:

1. Biotechnologijos ir bioetika;

2. Humanizmas versus transhumanizmas.

3. Dirbtinis intelektas sveikatos priežiūros srityje.

4. Etika ir dirbtinis intelektas globaliai sveikatai.

5. Bioetiniai genetinio profiliavimo ir inžinerijos klausimai.

6. Žmonės kaip biomedicinos tyrimų objektai.

7. Alternatyvios medicinos problemos.

8. Visuomenės ir asmens sveikatos priežiūros technologijos.

9. Žmogaus sąžinė versus dirbtinis intelektas.

10. Neuromokslų ir smegenų tyrimų filosofinė refleksija.

Mokslinis komitetas:

Prof. habil. dr. Dalia Marija Stančienė (KU, Lietuva Lithuania), prof. dr. Leta Dromantienė (KU, Lietuva), prof. dr. Arvydas Martinkėnas (KU, Lietuva), doc. dr. Alona Rauckienė-Michaelsson (KU, Lietuva), prof .dr. Gintautas Vyšniauskas (KU, Lietuva), dr. Hu Yeping (RVP, USA), prof. dr. Charles Taylor (RVP, JAV)

Organizacinis komitetas:

Audronė Suokaitė (KU, Lietuva), Roma Urbonienė (KU, Lietuva),

Andrejus Larionovas (KU, Lietuva), Dainius Aponkus (KU, Lietuva)