LT   |   EN      Mano KU   |   
Bibliotekos kraustymosi metu – ypatingas dėmesys retiems spaudiniams
04-04-2019

Klaipėdos universiteto (KU) Centrinė biblioteka iki šiol veikė adresu – Donelaičio g. 4, kur buvo įsikūręs Menų fakultetas. Šį prijungus prie Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Centrinė KU biblioteka perkeliama į didžiausią universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultetą (SHMF), Salomėjos Nėries g. 5.

Bibliotekos direktorė Dalia Kašinskienė tikina, jog kraustymosi metu studentams nekils problemų dėl studijoms reikalingos literatūros.

„Dėl persikraustymo, kurį laiką bibliotekos skaitytojai nebus aptarnaujami. Laikinai neteikiamos ir nuotolinės paslaugos. Tačiau studentai gali lankytis bibliotekos padaliniuose, kurie įsikūrę Universiteto fakultetuose“, – sakė D. Kašinskienė.

Planuojama, jog naujoji KU biblioteka duris atvers 2019 m. rugsėjį. Kraustymosi darbai jau prasidėjo.

„Leidinius iš bibliotekos sandėliuojame SHMF veikusioje skaitykloje. Tačiau turime ypatingų leidinių retų spaudinių sektoriuje, tad jų negalime tiesiog sudėti į dėžes.

Pavyzdžiui, dr. Kazio Pemkaus biblioteka-archyvas, gauta iš Amerikos. Tai labai vertinga ir didelė kolekcija, itin tinkama moksliniams tyrinėjimams. Tad šią kolekciją, kaip ir kitus leidinius iš retų spaudinių sektoriaus, sandėliuosime kiek kitaip: jau dabar SHMF įrengiamos specialios lentynos, kuriose šie vertingi leidiniai bus saugojami“, – tikino bibliotekos vadovė.

Ypatingos priežiūros bibliotekos kraustymosi metu prireiks ir vienetinių spaudinių, Mažvydo skaityklos fondui. Šie reti ir seni spaudiniai, bus dedami į atskiras, specialiai jiems skirtas lentynas.

Tiesa, dėl kraustymosi darbų kai kuriems mokslininkams teks atidėti savo darbus bibliotekoje.

„Gaila, bet šią vasarą negalėsime priimti kelių, maždaug 5-ių mokslininkų, kurie buvo nusimatę dirbti su mūsų saugomais leidiniais. Tačiau nuo rugsėjo, naujose patalpose biblioteka veiks ir teiks paslaugas įprasta tvarka“, – teigė vadovė.

Centrinę Universiteto biblioteką nutarta įkurti SHMF, Salomėjos Nėries gatvėje, dėl kelių priežasčių.

„Pirmiausia – tai didžiausias KU fakultetas bei lengviausiai pasiekiamas iš Universiteto miestelio. Antra – kam labiau nei humanitarams gali prireikti visų bibliotekoje saugojamų rankraščių, retų spaudinių archyvų bei kitų čia saugojamų fondų?

Tiek mūsų mokslininkai, tiek ir studentai daugiausiai su jais dirba. Tad centrinę biblioteką turėti čia – šalia, humanitarams ypatingai svarbu“, – tikino Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Rimantas Balsys.

Naujoji, centrinė Universiteto biblioteka bus įkurta kiek didesnėse nei 200 kv. metrų patalpose.