LT   |   EN      Mano KU   |   
Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute lankėsi Prancūzijos gynybos ataše Lietuvai ir Latvijai pulkininkas leitenantas Alain Moulia bei Prancūzijos ambasados gynybos misijos atstovai
19-12-2016

2016 m. gruodžio 16 d. KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute (BRIAI) viešėjo Prancūzijos gynybos ataše Lietuvos ir Latvijos šalims pulkininkas leitenantas Alain Moulia, Prancūzijos ambasados gynybos misijos atstovai Alexis de Durand de Premorel ir atsargos pulkininkas Gilles Dutertre.

Su Istorijos-archeologijos katedros vedėju prof. dr. Vygantu Vareikiu svečiai diskutavo apie galimą bendradarbiavimą mokslinių tyrimų srityje, apie prancūzų pėdsakus Klaipėdos krašte. Kalbėta apie prancūzų karo belaisvių, kurie 1871–1873  metais mirė kasdami Vilhelmo kanalą, 21-ojo pėstininkų šaulių pulko karių, kurie mirė Klaipėdoje 1920–1922 metais ir buvo palaidoti senosiose miesto kapinėse ir karo belaisvių, kurie žuvo nacistinės Vokietijos įsteigtoje Macikų koncentracijos stovykloje 1940–1944 metais, galimas įamžinimo formas Klaipėdoje.

BRIAI informacija