LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Baltijos jūros, jaunimo ir meno projektas “youthSAIL4creativity100” pristato parodą “Šimtmetis prie jūros” Klaipėdoje

Kviečiame dalyvauti parodos „Šimtmetis prie jūros“ atidaryme. Parodoje pristatomi tarptautinės jaunimo iniciatyvos „youthSAIL4creativity100“ metu sukurti darbai ir jų kūrimo procesas. Tarptautinis projektas – jaunimo iniciatyva „youthSAIL4creativity100“ – vyko 2017 m. liepos-rugpjūčio mėnesiais, jame dalyvavo 26 jaunuoliai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Projekto dalyviai, buriuodami trejomis mokomosiomis jachtomis Baltijos jūra nuo Liepojos iki Salacgrīvos, lankė Latvijos pakrantės uostus ir savo pačių susiorganizuotose kūrybinėse dirbtuvėse tyrinėjo baltų kultūrą, kurdami meno objektus, skirtus įamžinti trijų Baltijos šalių šimtmetį.

Projekto veikla prasidėjo liepos pabaigoje Klaipėdoje, Jūros šventės ir regatos „The Tall Ships’ Races 2017“ metu, kuomet susitikę projekto koordinatoriai iš trijų šalių aptarė būsimą plaukimą ir meno objektų kūrimo procesą, bei lankydamiesi įvairiose Europos šalių mokomosiose burinėse jachtose ir burlaiviuose, sėmėsi gerosios praktikos žinių apie tai, kaip skirtinguose laivuose organizuojamas mokymosi procesas jūroje.

Rugpjūčio 16 – 27 dienomis vyko pagrindinė projekto veikla, kuomet 26 jauni meno ir buriavimo entuziastai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos su trimis burinėmis mokomosiomis jachtomis (lietuvių (Klaipėdos universiteto) „ODISĖJA“ bei estų „ST. IV“ ir „VESTA“) nuplaukė palei didžiąją dalį Latvijos jūros sienos iš Liepojos į Salacgrīvą, pakeliui sustodami Pavilostos, Ventspilio, Ruojos ir Rygos uostuose. Jauni žmonės, plaukdami tarptautinėse įgulose, susipažino su Baltijos kultūrų įvairove ir sukūrė savo meninę Baltijos valstybių šimtmečio paminėjimo išraišką.

Latvijos buriavimo mokymo asociacijos organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse ir buvo sukurti meniniai objektai, įprasminantys projekto dalyvių Baltijos kultūrų įvairovės patyrimą. Iš šių objektų sudaryta paroda, kuri nuo 2017 lapkričio iki 2018 gegužės keliaus po visas tris Baltijos šalis. Lietuvoje ši paroda bus eksponuojama sausio 13 – 28 dieną Klaipėdos Pilies dirbtuvėse, Pilies g. 14. Paroda „Šimtmetis prie jūros“ – tai jaunų žmonių dovana bei Lietuvos, Latvijos ir Estijos šimtmečio pranešimas šių šalių jaunimui ir jūrinėms bendruomenėms.

Kviečiame dalyvauti parodos „Šimtmetis prie jūros“ atidaryme sausio 13 d., 16 val., Klaipėdos „Pilies dirbtuvėse“, Pilies g. 14.

Renginio programoje:
– Parodą pristatys projekto „YouthSAIL4creativity“ organizatoriai, dalyviai ir Klaipėdos universiteto jachtos „Odisėja“ kapitonas Rytis Lopas.
– Klaipėdos universiteto burlaivio „Brabander“ kapitonas Valdemaras Vizbaras dalinsis įžvalgomis, kaip per 100 Lietuvos Respublikos gyvavimo metų vystėsi mūsų krašto jūrininkystė.
– Istorikas skautas vytis prof. Valdas Rakutis supažindins su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos istorija.
– Muzika dalinsis Indie žanro dainų kūrėjas ir atlikėjas Karolis Rupkus.

Projektą įgyvendina Latvijos buriavimo mokymo asociacija, bendradarbiaudama su Sail Training Association Estonia (Estija) ir Vilniaus skautų centru (Lietuva), pagal „Erasmus +:“ Veiklus jaunimas „(Ka2)“ programą.