LT   |   EN      Mano KU   |   
„Atrask savanorystę“ – projektas, atvėręs naujas galimybes
19-01-2018

2017 metų pabaigoje Klaipėdos universiteto studentų sąjunga (KUSS) vykdė projektą „Atrask savanorystę“. Daugiau kaip 50 uostamiesčio jaunuolių turėjo galimybę savanoriauti net penkiolikoje organizacijų. Renginio tikslas buvo supažindinti jaunus žmones su savanoriška veikla užsiimančiomis organizacijomis, atliekant praktinę veiklą informuoti apie savanorystę ir jos reikšmę karjerai, ugdyti jaunuolių socialinius įgūdžius, skatinant aktyvumą bei pilietiškumą.

Prieš prasidedant projektui, gruodžio 4 dieną, KUSS komanda surengė organizacijų mugę. Joje 15 organizacijų atstovų pristatė savo veiklą ir jos teikiamą naudą. Papasakojo, ką jų įstaigą pasirinkę savanoriai turės veikti. Projekto dalyviai praktinę savanorystės veiklą galėjo vykdyti tokiose įstaigose, kaip Lietuvos šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities Jūros šaulių 3-oji rinktinė, VšĮ „Būk mano draugas“, Klaipėdos miesto globos namai, Lietuvos jūsų muziejus, Lietuvos raudonojo kryžiaus draugija ir kt.

Anot projekto koordinatorės Irmos Radavičiūtės, šiandien jaunimas nelinkęs tikėti tik teorinėmis žiniomis, jas būtina pagrįsti ir susieti su praktine nauda. Todėl vykdant projektą pasirinkti novatoriški informavimo metodai, iš anksto pristatant savanorystės veiklas.

Savo kiekvienos dienos įspūdžiais savanoriauti pasirengęs jaunimas dalijosi specialiai projektui sukurtoje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Gruodžio 15 d. projekto uždarymo renginyje žinomi visuomenės veikėjai dalijosi mintimis ir savo asmenine savanorystės patirtimi. Moderuota diskusija, kurios metu projekte dalyvavęs jaunimas galėjo užduoti įvairius klausimus savanorystės tema ir pasidalinti įgyta nauja patirtimi. Projekto dalyviams įteiktos padėkos ir dovanos.

Savanoriška veikla šiuo projektu nesibaigė. Jaunuoliai turėjo galimybę savo pasirinktoje organizacijoje pasirašyti ilgalaikes savanorystės sutartis ir taip tęsti pradėtą veiklą.

Projektą iš dalies finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė, informacinis rėmėjas – Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“. Projekte „Atrask savanorystę“ dalyvavo jaunimas nuo 14 iki 29 metų.