LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Apsispręsti, kur studijuoti, laiko lieka vis mažiau

Apsispręsti, kur studijuoti, laiko lieka vis mažiau

Liepos 19 d., 17 val., baigsis bendrojo priėmimo prašymų teikimai Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje. Šiais metais Klaipėdos universitetas (KU) būsimiems studentams siūlo daugiau kaip 50 įvairių studijų programų.

Kol kas matyti, kad populiariausios yra šios bakalauro studijų programos: psichologija, kineziterapija, slauga, vaikystės pedagogika ir informatikos inžinerija. Tie, kurie vis dar svarsto, kurią specialybę studijuoti uostamiesčio universitete, gali rinktis iš daugelio studijų krypčių.

Moksleiviai, kuriems sekėsi kalbos, gali studijuoti įvairių kalbų filologijas, pvz., anglų, prancūzų, vokiečių filologiją, anglų kalbą ir kitą užsienio kalbą (ispanų, kinų). Gali studijuoti lietuvių filologiją ir kitą užsienio kalbą (danų, norvegų, suomių, švedų) arba režisūrą, kalbos redagavimą.

Tie, kuriems sekasi tikslieji mokslai, Klaipėdos universitete gali rinktis iš plataus spektro inžinerinių specialybių: aplinkos, biomedicinos, chemijos, elektros, informatikos, jūrų transporto, jūrų uosto, laivo, mechanikos, statybos ar suskystintųjų gamtinių dujų terminalų inžinerijos. Be to, KU siūlo ir kompiuterinių duomenų analitiko specialybę.

Klaipėdos universitetas, vienintelis jūrinis universitetas Lietuvoje, siūlo studijas, kurios susijusios su jūra, gamta ir ekologija, pvz.: ekologija ir aplinkos valdymas, hidrologija ir okeanografija, biologija. Geografiškai toliausiame Lietuvos krašte galima studijuoti socialinės ekonominės geografijos ir regionistikos, rekreacijos ir turizmo, statinių ir parkų restauravimo ar kraštovaizdžio planavimo ir aplinkos dizaino specialybes.

Svajojantieji dirbti su žmonėmis, gali rinktis šias specialybes: andragogiką, edukologiją, kūno kultūros ir sporto pedagogiką, pradinio ugdymo pedagogiką, psichologiją, socialinę pedagogiką, socialinį darbą, vaikystės pedagogiką. KU siūlo įvairias sveikatos studijas: ergoterapiją, kineziterapiją, radiologiją, slaugą ir visuomenės sveikatą.

Humanitarai gali studijuoti istoriją, medijų filosofiją ir kultūrines industrijas. Be to, Klaipėdos universitete galima įgyti ekonomikos, logistikos, politikos mokslų, vadybos ir viešojo administravimo specialybes.

Antrasis priėmimo į bakalauro studijų programas etapas prasidės liepos 28 d., 12 val., ir tęsis iki liepos 30 d., 17 val. Šiuo laikotarpiu LAMA BPO sistemoje bus skelbiamas laisvų vietų skaičius, neįstojusieji pirmajame etape galės bandyti pretenduoti į likusias vietas.