LT   |   EN      Mano KU   |   
Alfonso Žalio stipendiją pelniusi KU studentė: „Priartėjau prie svajonės“
08-10-2019

Klaipėdos universiteto (KU) Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute (BRIAI) studijuojanti bei dirbanti Renata Rachmanovaitė neseniai tapo Alfonso Žalio vardo stipendijos laureate. Stipendija merginai atiteko ne šiaip sau – už aukštus akademinius rezultatus bei itin aktyvią veiklą akademinėje ir visuomeninėje KU veikloje.

Plungėje gimusi ir augusi R. Rachmanovaitė KU BRIAI jau įgijo Istorijos bakalauro laipsnį, o šiuo metu siekia Baltijos šalių istorijos magistro laipsnio bei mokosi laipsnio nesuteikiančiose Pedagogikos studijose. Šis pasirinkimas Renatos galvoje brendo jau nuo vaikystės.

„Žaidžiant buvo išmėgintos visos profesijos, bet pamenu, jog labiausiai patikdavo įsikūnyti į mokytos vaidmenį“, – prisimena būsima pedagogė.

Universiteto pasirinkimą nulėmė jo unikalumas geografiniu aspektu, išskirtinės galimybės, kurių, pasak merginos, nesuteiktų jokia kita Lietuvos aukštoji mokykla.

„Pavyzdžiui, Istorijos studijų programoje turėjome pasirenkamąjį dalyką Povandeninė archeologia, kurią dėstė prof. habil. dr. Vladas Žulkus. Taip pat keletą kartų buvome išplaukę į jūrą su Universiteto burlaiviu „Brabander“. Ne kiekvienas universitetas gali tai pasiūlyti studentams“, – teigia istorikė.

Baigus bakalauro studijas KU, Renatai net nekilo minčių magistro studijoms rinktis kitą universitetą ar išvykti į užsienį. Istorikė teigia, kad palikti įstaigą, kurioje praleido 4 metus ir jaučiasi puikiai, iš tiesų, sunku.

Dabar KU BRIAI studijuodama Baltijos šalių istorijos magistrą Alfonso Žalio vardo stipendijos laureatė gali patvirtinti, KU ne tik įdomios studijos, bet puiki darbinė atmosfera.

„Kai kurie dėstytojai kreipiasi į mus ,,kolegos“, o paskaitoms ir egzaminams ruoštis galime ne tik auditorijose, bet ir sėdint ar gulint prie jūros (aišku, jeigu oras leidžia)“, – apie KU atsiliepia Renata.

Studijuodama KU Renata jau spėjo sudalyvauti daugybėje svarbių projektų. Vienas žymiausių – Lietuvos nepriklausomybės 100-osioms metinėms paminėti skirtas Všį „Klaipėdos šventės“ projektas – Šimtmečio odisėja.

„Šimtmečio odisėjos tikslas buvo supažindinti su Lietuvos istorija ir kitas Baltijos šalis bei paminėti Lietuvos nepriklausomybės 100-metį. Šios odisėjos metu buvo pristatoma KU BRIAI ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus sukurta paroda apie Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį, taip pat buvo pristatoma KU BRIAI mokslininkų prof. dr. Vyganto Vareikio ir dr. Vytauto Jokubausko parengta knyga „Nepriklausomybės diena. Vasario 16-osios minėjimas Klaipėdoje“, – pasakoja R. Rachmanovaitė.

Kovo 11-osios Akto signataro, Klaipėdos miesto garbės piliečio, Klaipėdos universiteto garbės daktaro Alfonso Žalio vardo stipendija skirta pirmą kartą. Ji įsteigta Alfonso Žalio paramos fondo bei Klaipėdos universiteto 2019-aisiais metais sudaryta sutartimi. Fondo steigėjai tikisi, kad glaudus bendradarbiavimas su universitetu bus tęsiamas ir ateityje.

Pagerbdamas savo tėvo atminimą Artūras Žalys šią, 1000 eurų vertės stipendiją, norėjo paskirti vienam BRIAI studentų. Stipendiją gavusi R. Rachmanovaitė jaučiasi labai dėkinga ir planuoja, šiuos pinigus paskirti Pedagogikos studijoms.

„Galima sakyti, kad Alfonso Žalio vardo stipendija man padėjo priartėti prie vaikystės svajonės įgyvendinimo – tapti (istorijos) mokytoja“, – sako Renata Rachmanovaitė.