LT   |   EN      Mano KU   |   
LR Seime – iškilmingas posėdis, menantis Klaipėdos universiteto įsteigimą ir numatantis ateities perspektyvas
01-10-2015

2015–2016 akademiniais metais Klaipėdos universitetas mini savo 25-ių metų sukaktį. Spalio 5 dieną LR Vyriausybės vadovai, Seimo nariai, politikos atstovai, kiti garbūs svečiai kviečiami į visuomeninį renginį „Klaipėdos universitetui – 25“, vyksiantį LR Seime.

Simboliškai šis renginys vyks pirmųjų Seimo rūmų Konstitucijos salėje, kur 1990 metais LR Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis pasirašė nutarimą (Nr. I-640) dėl Klaipėdos universiteto įkūrimo. Renginyje lankysis pats V. Landsbergis, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, KU Tarybos pirmininkas Arnoldas Šileika, kiti garbūs svečiai. Renginio globėja – Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Klaipėdos universiteto atstovai kartu su susirinkusiaisiais diskutuos apie Universiteto reikšmę miestui ir valstybei.

Prieš prasidedant renginiui pirmųjų Seimo rūmų Vitražo galerijoje bus atidaryta Klaipėdos universiteto paroda, kuri supažindins su Universiteto įkūrimo socialinėmis, kultūrinėmis ir politinėmis ištakomis, kareivinių virsmo Universiteto miesteliu fenomenu, Universiteto akademine veikla ir pasiekimais bei plėtros vizija.

Iškilmingas posėdis, skirtas Klaipėdos universiteto 25-mečiui, bus tiesiogiai transliuojamas Seimo interneto svetainėje ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“.

Daugiau apie universiteto steigimo istoriją, raidą ir ateities perspektyvas kviečiame skaityti specialiai šia proga išleistame universiteto žurnalo „Mens Libera“ numeryje, kuriame taip pat rasite šalies, miesto vadovų ir verslo atstovų sveikinimus, prisiminimus ir įdomius interviu.

R. Gorodeckienės nuotr.