LT   |   EN      Mano KU   |   
„Erasmus+“ dalyvavę KU studentai: „Tai gyvenimą keičianti patirtis“
11-10-2019

Kroatija, Švedija, Belgija, Italija, Portugalija – ir tai tik dalis šalių, į kurias Klaipėdos universiteto (KU) studentai gali išvykti studijoms ar praktikai su „Erasmus+“ mainų programa. Tai puiki galimybė pažvelgti į savo specialybę iš kitos pusės, įgauti gyvenimiškos patirties, pažinti šalies kultūrą ir tradicijas bei atrasti save.

 

Apie „Erasmus+“ programą ir įsimintiniausias akimirkas studijuojant užsienyje pasakoja KU studentai:

„Buvau Belgijoje, Kortrijk mieste. Ten praleidau 5 mėnesius. Pirmą kartą užsienyje gyvenau viena, tačiau visos baimės išsisklaidė vos tik atvykus. Supratau, jog visi čia susirinkę studentai išgyvena tą patį ir iš karto susiradau draugų. Man patiko šalies kultūra ir tai, jog visi aplinkiniai kalba angliškai. Keliaudama po Belgiją susiradau „crazy“ draugų, su kuriais užsiimdavome įvairiausia veikla. Kadangi traukinio bilietai į vieną pusę, kad ir kur bevyktum, Belgijoje kainuoja 6.50 €, savaitgaliais nuolat keliaudavome.

Džiaugiuosi artima ir nuoširdžia draugyste, kurią užmezgiau su ten buvusiais žmonėmis. Iki šiol su jais  bendraujame. Netgi drąsiai galiu teigti, kad „Erasmus+“ man suteikė geriausias drauges visam gyvenimui. Pati tapau atviresnė, atsikračiau daugybės kompleksų.

Siūlau visiems vykti į užsienį pagal „Erasmus+“ programą ir išbandyti save, „išlysti iš komforto zonos”. Išvažiuoti jau įkalbinau ir savo drauges, jos dėl šio sprendimo nė kiek nesigaili ir dėkoja už paskatinimą. Kitą semestrą ir vėl pasinaudosiu universiteto suteikiama galimybe pasimokyti užsienyje. Tai tarsi liga – kartą pradėjęs nebegali sustoti. Visiems linkiu „užsikrėsti“ šia manija ir siekti pažinti pasaulį. Juk turim tokią unikalią galimybę pakeliauti sutaupydami”.

Giedrė Urnikytė

Socialinis darbas, 3 kursas

 

 „2019-ųjų pavasario semestrą praleidau Švedijoje, Kalmar miestelyje. Miestelis įsikūręs šalia jūros, todėl labiausiai susižavėjau jo gamta. Išėjus pasivaikščioti net nepastebėdavau, kaip nueidavau 30 km atstumą.  

Švedų mokymosi sistema yra išties draugiška studentams. Tam tikrą laikotarpį mokaisi tik vieno dalyko. Prie kito pereini tik po atsiskaitymo.

Vienintelis patarimas – prieš vykdami pagal „Erasmus+“ mainų programą, pasverkite savo finansines galimybes.

Erika Būtaitė

Ekonomika, 3 kursas

 

„Pavasario semestrą praleidau Čekijoje. Didelį įspūdį paliko pati Praha – jos didelis senamiestis, patogi susisiekimo sistema, multikultūriškumas. Tikrai džiaugiuosi sudalyvavęs „Erasmus+“ mainų programoje ir siūlyčiau tai padaryti kitiems“.

Marius Glovckas

Visuomenės geografija ir gero informacinių sistemų taikymas, 2 kursas

 

„Į „Erasmus+“ mainų projektą išvykome kartu su drauge ir visiškai dėl to nesigailime. Mokėmes Italijoje, Bolonijos universitete. Visos paskaitos vyko anglų kalba, kiekvienoje jų dalyvaudavo apie 70 žmonių. Jokie palengvinimai „Erasmus+“ studentams nebuvo taikomi. Šis universitetas iš studentų reikalauja daug ir yra akademiniškai stiprus.

Nuomos kainos Bolonijoje labia didelės, todėl prieš vykstant patariame ieškotis vietų, kurias dalintumėtės su kambariokais arba susirasti kambarius studentų viešbučiuose.

Viktorija Šerpetytė

Rekreacija ir turizmas, 3 kursas

 

„Praleidau semestrą Italijoje, Romoje. Universitetas, kuriame studijavau – privatus, todėl mokymasis buvo orientuotas į mažas grupeles. Vykdavo nemažai diskusijų, kurių metu kiekvienas studentas turėdavo galimybę pasireikšti. Galiu teigti, kad „Erasmus+“ patirtis buvo naudinga ir įdomi.

Mano patarimas – prieš vykdami visada nuodugniai pasidomėkite universitetu, kokias laisvalaikio praleidimo formas jis siūlo. Asmeniškai, pasigedau sporto veiklų. Galbūt, kitą kartą rinkčiausi ne privatų, o valstybinį universitetą, kad turėčiau galimybę stipriau pajusti užsienio studentų gyvenimą pasibaigus paskaitoms.  

Gediminas Markulis

Politikos mokslai, 4 kursas

 

KU studentai vieningai ragina nepabijoti ir patirti iššūkių bei įspūdžių pilną „Erasmus+“ mainų programos nuotykį.

 

Daugiau informacijos: https://www.ku.lt/studentams/tapk-erasmus-studentu/

Dėl išsamesnės informacijos apie „Erasmus+“ mainų programą KU galite kreiptis tel. 8 46 39 89 50 arba el. paštu dalia.zelvyte-mockuviene@ku.lt

Straipsnį rengė KU praktikantės Karolina Butkutė ir Gustė Naricynaitė