LT   |   EN      Mano KU   |   
Projekte „Iškeisk pamoką į paskaitą“ Klaipėdos universitetu besidomintys moksleiviai
28-03-2019

Visą šią savaitę, nuo kovo 25 – 29 dienomis, Klaipėdos universiteto auditorijose bei laboratorijose – žinių ištroškę ir mokslu besidomintys moksleiviai. Jiems šįkart skiriamos net 38-ios paskaitos universitete ir net 32-i jų mokyklose.

Vos paskelbus registraciją į projektą „Iškeisk pamoką į paskaitą“ užsipildo visos laisvos paskaitų vietos. 12-tą kartą suorganizuotame projekte registravosi per 500-us moksleivių.

„Esu Kristupas iš Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos, mokausi 9-oje klasėje. Domiuosi lietuvių filologijos studijomis, tad nusprendžiau pasidomėti ką gali pasiūlyti Klaipėdos universitetas, kuriame galbūt studijuosiu“, – pasakojo Kristupas, projekte „Iškeisk pamoką į paskaitą“ dalyvaujantis jau ne pirmą kartą.

„Rudenį dalyvavau paskaitoje apie archeologiją. Buvo labai įdomu, tad į projektą grįžau antrą kartą“, – dalijosi pašnekovas.

Šįkart vaikiną sudomino lekt. dr. Dalios Jakulytės paskaita „Lietuvių kalbos istorija“.

„Šią paskaitą aš dėstau ERASMUS studentams iš Latvijos lietuvių kalba. Tad prie moksleiviams skirtos paskaitos universitete prisijungs ir jie, visi kartu palyginsime lietuvių ir latvių kalbas, žiūrėsime kaip seniai jos atsiskyrė viena nuo kitos. Atliksime praktinių užduočių“, – sakė KU dėstytoja lekt. dr. Dalia Jakulytė.

Moksleiviams siūlomos paskaitos Socialinių ir humanitarinių, Jūros technologijų ir gamtos mokslų, Sveikatos mokslų fakultete. Kai kurios paskaitos vyksta Universiteto medijų laboratorijoje, Šv. Pranciškaus onkologijos centre, verslo inkubatoriuje. Tarp populiariausių paskaitų: video turinio kūrimas, reklamos kūryba, komunikacija, organinės chemijos laboratoriniai darbai, kineziterapija, inžineriniams mokslams skirtos paskaitos.

KU dėstytojai sako, jog pabendrauti bei išgirsti moksleivių nuomonę, požiūrį į tam tikrus klausimus – įdomu.

„Jau nuo ankstyvo ryto fakultete lūkuriavo moksleiviai. Mes kalbėjome apie savipagalbos grupes priklausomybės situacijoje. Įdomu buvo išgirsti moksleivių nuomonę ir požiūrius, džiugu, kad suvokiama, jog priklausomybė yra liga ir visada yra Vilties sveikti. Eilinį kartą įsitikinau, kad augant jaunajai kartai, atsiranda daugiau tolerancijos Lietuvos visuomenėje. Mieli moksleiviai, Jūs esate visada laukiami!“, – įspūdžiais po paskaitos dalijosi doc. dr. Indrė Dirgėlienė.

Dauguma projekte siūlomų paskaitų skirtos vyresnių, 9-12 klasių moksleiviams, tačiau iškeisti pamoką į paskaitą smalsūs ir jaunesni mokiniai.

„Teatro paskaitoje dalyvavo 6-tokai iš Klaipėdos Gedminų progimnazijos ir keli vyresnių klasių mokiniai iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos. Labiausiai jiems patiko patiems atlikti įvairias užduotis. Nors iš pradžių žengti į sceną buvo nedrąsu, kiek vėliau negalėjome sutalpinti visų norinčių scenoje: visi norėjo žaisti teatrą ir klaidžioti įdomiais jo labirintais“, – teigė KU lekt. dr. Jūratė Grigaitienė, moksleiviams vedusi „Teatro labirintų“ paskaitą.