LT   |   EN      Mano KU   |   
Teatrologė Jūratė Grigaitienė: „Lietuvą išgarsino teatras ir krepšinis“
27-03-2019

Kovo 27-toji – Tarptautinė teatro diena. Ji paminėta ir Klaipėdos universitete, kur nuo pat šios Alma Mater įsikūrimo gyvuoja studentų teatras. Jame kuria įvairiose studijų programose besimokantys studentai.

„Teatro kūrybiniame procese dalyvauja įvairių pakopų ir studijų programų studentai. Teatre jie įgyja daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, randa naujų draugų, susipažįsta su vaidybos, režisūros, scenos kalbos ir judesio pagrindais, kuria vaidmenis studentiškuose spektakliuose, kai kurie savo jėgas išbando režisuodami ar kurdami dramas, rašydami scenarijus“, – sakė dr. Jūratė Grigaitienė, universiteto teatrui vadovaujanti kartu su doc. Virginija Kochanskyte.

Tarptautinę teatro dienos proga, KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete vyko teatralizuotas pasirodymas pagal Stasio Krasausko grafikos darbus.

„Sujungėme jėgas ir pasikvietėme Klaipėdos Eduardo Balsio gimnazistus, pianistę Saulę Pukinskaitę, tarptautinių konkursų laureatę, ir kartu su KU teatro studentais padarėme bendrą improvizaciją pagal S. Krasausko grafikos darbus, kuriuos studentai atkartojo per judesį“, – pasakojo teatrologė dr. Jūratė Grigaitienė.

Anot teatrologės, šis pasirodymas, skirtas Teatro dienai, šįkart turi ir labai svarbią reikšmę.

„Mano nuomone, lietuviams teatras labai svarbus. Juk Lietuvą pasaulyje išgarsino teatras ir krepšinis. Gaila, kad šiemet teatro pasaulyje buvo liūdni metai. Netekome daug kūrėjų. Tad šis pasirodymas savotiškas teatro pašlovinimas, dedikacija a. a. režisieriui Eimuntui Nekrošiui“, – kalbėjo dr. J. Grigaitienė.

Tuo metu pasirodyme dalyvavę moksleiviai tikino, kad teatro, kaip ir bet kurią kitą su kultūra susijusią dieną – būtina paminėti.

„Esu muzikantė, teatro dienos minėjime dalyvauju pirmą kartą. Manau, visos dienos, kurios susiję su kultūra turi būti minimos kuo įvairesniais būdais ir pritraukiant kuo daugiau žmonių“, –  kalbėjo vienuoliktokė Lina, besimokanti Eduardo Balsio menų gimnazijoje.