LT   |   EN      Mano KU   |   
KU studentų tautinio meno ansamblis „Vytinė“

Apie mus

Jeigu mėgsti trankų šokį, skambią muziką ir nori turiningai praleisti studentavimo metus, tave kviečia Klaipėdos universiteto studentų tautinio meno ansamblis „Vytinė“.

Liaudies šokis ir daina į darnų būrį sukviečia įvairių Klaipėdos universiteto fakultetų studentus. „Vytinės“ ansamblis įkurtas 1994 metais. Studentų iniciatyvą turėti savo ansamblį tuomet entuziastingai palaikė rektorius Stasys Vaitiekūnas. Pirmuojų ansamblio meno vadovu buvo Vytautas Saikauskas, o šokių grupei vadovauti buvo pakviestas Vidmantas Mačiulskis.

Studentų ansamblio „Vytinė“ vadovai ir jo dalyviai įsitikinę, kad šis studentų meno saviveiklos kolektyvas tampa prasmingo bendravimo, gimtosios gaidos ir liaudiškų muzikavimo tradicijų puoselėjimo židiniu. Ansamblio kūrybos credo – Mažosios Lietuvos kultūros paveldo puoselėjimas ir jo rekonstrukcija. Ansamblis atlieka autentišką ir stilizuotą Mažosios Lietuvos liaudies muziką. Vadovai dažnai patys ieško liaudies melodijai ar šokiui skambios orkestruotės ar originalios kompozicijos. Ansambliečiai, matyt, neatsitiktinai pasirinkę ir ansamblio „Vytinė“ pavadinimą, kuris vakarų žemaičiams reiškia plaustą, didelę žvejybos valtį ar baidoką. Ansamblio gastrolių maršrutai jau nubėgo ne tik Lietuvos, bet ir Anglijos, Estijos, Latvijos, Ispanijos, Škotijos, Lenkijos, Ukrainos, Čekijos, Vokietijos, Austrijos ir Vengrijos keliais.

Ansamblio meno vadovas – Vidmantas Mačiulskis
Šokių grupės vadovė – Kamilė Ramonaitė
Instrumentinės grupės vadovas – Juozas Staniulis
Koncertmeisteris – Algirdas Malčius

Repeticijų laikas: pirmadienį ir trečiadienį 19.00 val. Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete (Bijūnų 17)
El. paštas: ansamblisvytine@gmail.com
Tel. Nr. 8 651 44 277

Klaipėdos universiteto tautinio meno ansamblio „Vytinė“ Facebook paskyra:
https://www.facebook.com/KUVytine